Наука - категорија

академски повеќе

академска
Вид збор: Придавка
Што се однесува на академија на науките и на академик.
Англиски: academic Албански: akademik
Примери:
академско гледиште
а - б - д - е - з - и - м - н - о - п - р - с - т - ф - х