џаба

Вид збор: Прилог
џабе
Англиски: free
Употреба: Народна поезија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК