а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

иј

Вид збор: Извик
Ранг: 13013
Ај, ама
Англиски: hey
Употреба: Разговорно
Примери:
Иј, што убава мома!
Иј, каков си! Иииј!