ќафир

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 34485
неверник, ништоверец
Англиски: heathen Турски: kâfir
Употреба: Архаизам
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК