ќеиф

Види и: ќеф (м.)
мн. ќеифи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 10238
ќеф
Англиски: pleasure
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК