ќелавко

мн. ќелавковци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 35565
Ќелав човек.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК