Синоними за 'претплати':

претплати (св.)
[ прет-пла-ти ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
абонира (св. и несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК